Bruksizmas (griežimas dantimis) gali sukelti galvos skausmą

Bruksizmas – tai terminas, apibūdinantis naktinį griežimą dantimis (apie kurį dažniausiai sužinome iš vyro/žmonos/partnerio, nes patys tai labai retai jaučiame) arba stiprų sukandimą dantimis.Ne visi žmonės žmonės yra nuolatiniai bruksistai, kai kurie dantimis griežia tik retkarčiais, patyrę didelį stresą. Šie žmonės pašalinius bruksizmo padarinius jaučia ne taip smarkiai, jų dantys gali būti nenusidevėję patologiškai (kas pastebima pas nuolatinius „chroniškus“ bruksistus). Nuolatiniai bruksistai laikui bėgant gali pradėti skųstis ne tik dantų audinių sumažėjimu, bet ir smilkinkaulio – apatinio žandikaulio sąnarių skausmais, klausos sutrikimais.

Griežimo dantimis pasekmės:

–          dantų skausmas

–          skausmas atkandant maistą

–          dantų jautrumas terminiams dirgikliams (šaltas/karštas maistas)

–          pažengusioje ligos stadijoje dantis gali skilti arba nulužti

–          dantų netekimas

Profilaktika ir gydymas

Dažniausiai pacientai gydytojui odontologui skundžiasi dantų skausmu. Norint pašalinti bet kurį nemalonų pojūtį, kurį sukelia bruksizmas, reikia patį žalinga įprotį – bruksizmą stengtis kontroliuoti arba išgydyti.

Visų pirma, reikėtų stengtis patirti kuo mažiau stresų ir rasti kiekvienam tinkamą būdą atsiplaiduoti KASDIEN (pvz., įvairios sporto šakos, skaitymas, darbas sode ir pan.). Taip pat rekomenduojama vartoti kuo mažiau alkoholinių gėrimų ir kofeino. Bruksuojantiems naktį rekomenduojama raumenis atpalaiduojanti ir dantis apsauganti kapa. Kartais bruksizmą gali sukelti netaisyklingas sąkandis, tad kai kuriais atvejais rekomenduojamas ortodontinis gydymas.