Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas

Danties šaknies kanalo ar kanalų gydymas

pa008

Danties šaknies pulpos ligas sukeliantys mikroorganizmai gali patekti ne tik per kariozinę ertmę, bet ir per periodonto kišenes, danties traumos metu atsiradusius defektus, taip pat per nekariozinės kilmės pažeidimus (pvz.: pleištinius defektus).

Pagrindinis simptomas atvedantis pacientą pas odontologą yra skausmas. Tačiau labai dažnai pažeista pulpa ( nervas) nesukelia jokio skausmo, o simptomai atsiranda pažeidimams išplitus į  aplink dantį esančius audinius. Negydomi šaknies kanalai  – tai infekcijos židinys, padidinantis riziką sirgti širdies ligomis net keletą kartų. Endodontinio gydymo metu pašalinama pažeista pulpa , o kruopščiai išvalyti ir dezinfekuoti danties kanalai užpildomi kanalų plombine medžiaga – gutaperča. Ši medžiaga gerai prisitaiko prie nelygių kanalo sienelių, sandariai užpildydama kanalo ertmę , yra netoksiška , nesukelia alergijos. Todėl plombavimas gutaperča yra pranašesnė prieš kitas kanalų  plombines medžiagas.Todėl plombavimas gutaperča yra pranašesnis nei kitos kanalų  plombinės medžiagos.

Dažnai tenka pergydyti jau gydytus dantų šaknų kanalus. To priežastis – reinfekcija dėl nekokybiško kanalų gydymo . Senos plombinės medžiagos ir ganėtinai primityvūs gydymo metodai neleido pasiekti to, ką gali gydytojas dabar.

Nors naujausios technologijos leidžia sunaikinti didžiąją dalį mikroorganizmų, tačiau net ir tinkamas gydymas negali užtikrinti 100 % sėkmės. Mokslinių tyrimų duomenimis endodontinis gydymas baigiamas sėkmingai maždaug 80-95 %   atvejais iš 100.

Po endodontinio gydymo, jei pakanka kietųjų danties audinių, vainikas atstatomas plombuojant.Labai dažnai jų nepakanka ir dantį tenka protezuoti.