Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas
pa006Kartais tėveliai mano, kad pieninių dantukų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris, bet ši nuomonė . yra klaidinga. Svarbu nepamiršti, kad nuo pieninių dantukų būklės priklauso ir tai, kokie išdygs nuolatiniai dantys, todėl tėveliai turėtų rūpintis ne tik savo burnos būkle, bet ir vaikučių dantukų sveikata.

Pirmas vaiko vizitas pas gydytoją odontologą turėtų būti vaikui suėjus 2-2,5 metų. Vėliau, kaip ir suaugusiam pacientui, reikia lankytis profilaktiškai kas 6 mėnesius. Nereikia ignoruoti profilaktinių vizitų, nes jų metu apžiūrima vaiko  dantukų būklė, paaiškinama esama situacija, sudaromas gydymo planas, esant gydymo indikacijoms. Svarbu, kad vizitai pas gydytoją nesukeltų streso nei vaikučiui, nei tėveliams, nei gydančiam gydytojui, todėl tėveliai neturėtų laukti tol, kol vaikui suskaus dantuką. Tuomet vaikas patiria dar didesnį stresą odontologo kėdėje, sunkiai išsėdi išsižiojęs, atsiranda baimė.

Svarbu, kad tėvai prieš einant dantukų gydymui paprastai, vaikui suprantamai žodžiais paaiškintų, kas bus daroma, tačiau nereikėtų pamiršti, kad kai kurie žodžiai, kaip „gręžti“, „švirkštas“, „adata“ ir kiti neturėtų būti jų pasakojime, nes vaikams tai dažnai asocijuojasi su didele baime.

pa007

Pirmą kartą pas gydytoją odontologą atvykę vaikai supažindinami su odontologine aparatūra bei instrumentais. Tiems, kurie lankosi jau nebe pirmą kartą, viskas primenama, stengiamasi susidraugauti ir įgauti pasitikėjimą. Odontologo kabinete negalima vaikui meluoti, tačiau reikia mokėti gražiai paaiškinti vaikui, kodėl jam reikia išsižioti ir gydyti dantukus.  Gydymui dažniausiai naudojamas nuskausminimas, todėl jo metu vaikai skausmo nepatiria. Kadangi pieninius dantukus plombuojame spalvotomis plombomis, mažieji pacientai gali patys pasirinkti jų spalvą. Kiekvienam vaikui po sėkmingos gydymo procedūros duodama maža dovanėlė.